Krajalnice do wędlin i serów – najważniejsze urządzenia do pracy w cateringu
Krajalnice do wędlin i serów zwykle kojarzą nam się z wyposażeniem stoiska wędliniarskiego w supermarkecie. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak nieocenionym narzędziem pracy może stać się w zwykłej gastronomii. Doskonale sprawdza się zwłaszcza w przypadku firm cateringowych. Co powinniśmy wiedzieć o profesjonalnych krajalnicach do wędlin?
Krajalnice do wędlin w cateringu – oszczędność i precyzja
Praca w cateringu wymaga dobrego planowania. Przygotowanie dużej ilości porcji wiąże się z odpowiednio zaplanowanym procesem logistycznym i każdy element, który może go usprawnić jest na wagę złota. Krajalnice do wędlin pozwalają zachować wysoką precyzję, której nie jesteśmy w stanie osiągnąć z użyciem zwykłego noża.
Profesjonalny sprzęt pozwala przy tym oszczędzić mnóstwo czasu oraz pieniędzy. Zakup gotowych wędlin oraz serów już w pociętych plastrach to zwykle dużo większy koszt dla firmy cateringowej. Inwestując w krajalnicę do wędlin można ograniczyć kwoty wydawane na gotowe składniki, dzięki czemu inwestycja ta bardzo szybko się zwraca.
Pozwala to także na oszczędzenie wysiłku pracowników. Obsługa urządzenia jest dużo prostsza i nie wymaga użycia siły. Po krótkim przeszkoleniu i zapoznaniu z zasadami bezpiecznego obsługiwania sprzętu, z krajalnicy jest w stanie korzystać niemal każdy. Porównując to z wysiłkiem oraz czasem, jaki należy włożyć w ręczne krojenie wędlin, inwestycja w profesjonalną krajalnicą staje się naprawdę opłacalna.
Dodatkowo, po zakupie krajalnicy do wędlin zwiększa się możliwość wyboru produktów. Firma cateringowa nie musi już ograniczać się do gotowych, już pokrojonych składników i może przebierać w ofertach różnorodnych wędlin oraz serów. Daje to także możliwość krojenia wędlin własnej produkcji, które często stają się dodatkową zaletą biznesu.
Jakie możliwości dają krajalnice do wędlin i serów?
W zależności od potrzeb, krajalnice do wędlin dają możliwość regulacji grubości krojonych kawałków. Dzięki temu można uzyskać zarówno cieniutkie plasterki o grubości zaledwie 1 mm, jak i dużo grubsze – do około 16 mm. Na rynku dostępne są również modele pozwalające na precyzyjne krojenie kawałków nawet powyżej 25 mm. Może to być przydatne dla wielu restauracji i firm cateringowych przy przyrządzaniu niektórych posiłków.
Warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonane jest ostrze, a także na sam model krajalnicy. Jeśli krajalnica do wędlin ma być w ciągłym użyciu, dobrze jest zainwestować w sprzęt automatyczny lub półautomatyczny, który znacznie zwiększy komfort pracy w kuchni.