Robot planetarny Bosch czy Kenwood? Jaki robot planetarny wybrać?

Zakup robota wcale nie należy do łatwych zadań. Rozpiętość cenowa, szereg różnych funkcji, pojemność misy, moc urządzenia – to tylko część parametrów którymi różnią się roboty. W tym artykule porównamy dwóch zdecydowanie niekwestionowanych liderów na rynku robotów planetarnych – robot planetarny marki Bosch i Kenwood. Porównywane modele są najdroższe na rynku, ale jednocześnie posiadają największy zasób użytecznych funkcji. 

Robot planetarny Bosch czy Kenwood? Czym się różnią? 

Obudowa robota planetarnego marki Kenwood wykonany jest z aluminium, natomiast obudowa robota Bosch jest metalowa. Jedną z ważnych różnić dla klienta jest wielkość misy, w Kenwood jest to misa mieszcząca 6,7 l płynów, Bosch posiada misę o pojemności 5,5 l. Kolejną różnicą są stopnie prędkości pracy. Kenwood posiada płynną regulację, co umożliwia indywidulany wybór prędkości, dostosowany do naszych potrzeb. Bosch z kolei ma regulację 7-stopniową, konkretnie oznaczoną cyframi. Roboty marki Bosch posiadają zintegrowaną wagę, obsługującą misę i blender kielichowy, a także timer. Tych funkcji nie spotkamy w robotach Kenwood. Bosch ma w swoim oprogramowaniu gotowe programy do wyrabiania ciasta drożdżowego, czy ubijania białek albo śmietany, w robocie Kenwood parametry do tych czynności dobieramy indywidualnie. 

Robot planetarny Bosch czy Kenwood? Jakie mają cechy wspólne? 

Wszystkie modele obu marek mają dużą moc pracy (minimum 1400W). Dzięki pojemnym misą w każdym robocie zagnieciemy ciasto z 1,5 kg mąki. Misy posiadają tez osłony z okienkiem, zapewniając czystą i estetyczną pracę urządzenia, a jednocześnie pozwalają na kontrolę tego co dzieje się w środku.    Pomimo różnic w wielkości mis, wielkość mieszadeł  w obu modelach jest bardzo porównywalna. W każdym zestawie znajdziemy także blender kielichowy i maszynkę do mielenia oraz akcesoria takie jak: hak do zagniatania ciasta, trzepaczka do ubijania i zagniatania, czy mieszadło do ucierania ciasta. Znajdziemy tu także funkcję kruszenia lody, czy możliwość miksowania gorących produktów. Dodatkowo w oby robotach planetarnych mamy funkcję szatkowania, siekania, tarcia ziemniaków czy twardego sera, a także cięcia w paski i krojenia w kostkę. 

Jaki robot planetarny wybrać?

Jak widać rynek oferuję różnorodne roboty planetarne. Należy dobrze przemyśleć zakup takiego robota i wziąć pod uwagę wszystkie istotne dla nas funkcje tych urządzeń. Na pewno warto zainwestować w robota sprawdzonego producenta, jednocześnie wybierając jakość. Zobacz najnowszy ranking robotów planetarnych.

One thought on “Robot planetarny Bosch czy Kenwood? Jaki robot planetarny wybrać?

  1. Jakość = cena -> ARIETE Classica 1588/07 2400W Mamy go już 4 miesiąc ! Rewelacyjny ! Świetna jakość wykonania, ciche działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *