Frytkownica beztłuszczowa – jaką wybrać? Jak działa?

  Zdrowe posiłki to konieczność, jeżeli chcemy zadbać o siebie. Czy to oznacza, że musimy zrezygnować z ulubionych potraw, jak np. frytki? Oczywiście, że nie. Wystarczy tylko, że wykorzystamy do tego odpowiednie urządzenia, które pozwalają na sprawne przygotowanie dobrych posiłków. Pomóc w tym może chociażby frytkownica beztłuszczowa. Co należy o niej wiedzieć? Jak przygotować się do zakupu frytkownicy beztłuszczowej?

Frytkownica beztłuszczowa – co należy wiedzieć przed zakupem?

  Klasyczne frytkownice, które wykorzystują ogromne ilości tłuszczu powoli odchodzą w zapomnienie. Wszystko przez to, że technologia poszła o krok do przodu pozwalając na wyprodukowanie frytkownicy beztłuszczowej, pozwalającej na przygotowanie ulubionych frytek w zdrowszej i lepszej wersji.Obecnie na rynku znaleźć można kilka modeli takich urządzeń. Co należy wiedzieć, aby mieć pewność, że wybieramy dobrej jakości frytkownicę beztłuszczową? 

  Pierwszym czynnikiem decydującym o zakupie jest moc. Dobra frytkownica beztłuszczowa powinna mieć moc minimum na poziomie 1300W. Uwzględniając moc nie zapominajmy o tym, że frytkownica beztłuszczowa powinna mieć również odpowiednią pojemność misy. Warto pomyśleć o tym, ile takich porcji będziemy przyrządzać za każdym razem, aby nie musieć za długo czekać w kolejce na swoje jedzenie. Osoby chcące zakupić takie urządzenie zwracają również uwagę na dodatkowe programy, jakie posiada frytkownica. Im bardziej rozbudowany model, tym większa paleta możliwości, jakie daje frytkownica beztłuszczowa. Wśród takich funkcji znaleźć może się również opiekanie, a nawet grillowanie.

Frytkownica beztłuszczowa – zasada działania

  Frytkownica beztłuszczowa – zdrowy zamiennik dla wielu osób działa na zasadzie piekarnika konwekcyjnego. Do wskazanej misy wsadzamy pocięte w odpowiednie paski ziemniaki. Osoby bardziej wymagające mogą ziemniaki posypać przyprawami, dzięki czemu będą smaczniejsze. Zamykamy komorę lub wsuwamy ją na swoje miejsce, ustawiamy wybrany przez siebie program i czekamy na jego zakończenie. Frytkownica beztłuszczowa wykorzystuje gorące powietrze (zamiast tłuszczu). To dzięki niemu całość jest równomiernie ogrzana. Po zakończonym czasie uzyskujemy chrupiące frytki, które zostały przyrządzone we frytkownicy beztłuszczowej.

  Frytkownica beztłuszczowa jest polecana nie tylko do przyrządzenia klasycznej wersji frytek – z ziemniaków. Można w niej również przyrządzić frytki z innych warzyw, jak chociażby uwielbiane przez wszystkich bataty, ale także marchewka, a nawet seler. Sprawdź opinie o frytkownicy beztłuszczowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *