najlepsze wina mołdawskie- które wybrać

Najlepsze wina mołdawskie. Które wybrać?

Mołdawskie wina to świetna propozycja i dla wytrawnych degustatorów, i dla osób, które do wina przekonane nie były. Mołdawia znana jest z produkcji lekkich win słodkich, ale poszczególne regiony winiarskie i winnice odpowiadają za naprawdę dobre trunki właściwie w każdej kategorii.

ERA Cabernet Sauvignon

To jedno z najbardziej klasycznych czerwonych win mołdawskich. Jest półwytrawne, dobrze zbudowane, a ponieważ powstaje z dość znanego szczepu, raczej nie jest zaskakujące, choć czuje się w nim, że to lokalne wino, wytwarzane w sposób nieco inny niż w pozostałych krajach. Świetnie odnajduje się w klasycznej roli czerwonego wina: obok mięs, twardych serów lub dań z grilla. Jest to jeden z tych produktów, które w dość subtelny sposób sugerują, że wina mołdawskie, nawet te z kosmopolitycznych odmian winorośli, mają swój odrębny charakter.

Najlepsze wina mołdawskie – sprawdź ofertę Sklepu z winami online Winolubni.pl

Dobre wino na start przygody z mołdawskimi trunkami. Na swój sposób nietypowe, choć jednocześnie wpisujące się w szeroko zarysowaną normę.

Alb de Hanaseni Traminer

Jest to białe wino półwytrawne. Można powiedzieć, że to typowe wino mołdawskie: dobrze zbalansowane, w miarę złożone, ale przyjemne – inne wino niż te, które zwykle cieszą się największą popularnością. Jak większość win mołdawskich, jest to dobre wino w świetnej cenie, co też na pewno dla wielu osób będzie stanowiło kolejny atut. Pod względem podania jest dość uniwersalne – pasuje głównie do ryb i warzyw, ale można też połączyć je z niektórymi daniami z drobiu lub delikatną polędwiczką.

W pewnym sensie to wino dla wszystkich: bardzo uniwersalne, więcej niż poprawne, zaskakujące, ale zdecydowanie nieszokujące.

Incantare Chardonnay

To zdecydowanie jeden z tych trunków, które w najpełniejszy sposób obrazują, jak smakują wina produkowane w Mołdawii. O ile z Chardonnay wina półsłodkie powstają rzadko, tutaj udaje się to wręcz doskonale. Czy to klimat Morza Czarnego, czy serce i wysiłek winogrodników – tego akurat nie da się orzec, ale na pewno jest to przykład bardzo dobrego wina z Mołdawii. Świetnie sprawdzi się w towarzystwie białego mięsa, sałatek oraz dań z owocami morza. Jest tak słodkie, że może rozkochać w mołdawskich winach nawet osoby, które do tej pory gustowały w typowych trunkach słodkich.

Zakup tego wina będzie dobrym pomysłem dla wszystkich, którzy szukają wina, które będzie łatwe w odbiorze, ale i przyjemnie zaskakujące. Choć jest tylko półsłodkie, słodkie nuty pozostają wyczuwalne, choć nie dominują na podniebieniu, co daje bardzo przyjemne, orzeźwiające wrażenie.

Amfora Chardonnay Reserve

O ile poprzednia propozycja była raczej wyjątkowa, jak na szczep Chardonnay, to ta stanowi już klasyczne zastosowanie tego szczepu. To rozbudowane, lekko mineralne wino dojrzewające w dębowych beczkach. Zakup wina tego rodzaju może uświetnić już nie tylko dobry obiad, ale też wystawną kolację. Jak w prawie wszystkich dobrych winach mołdawskich, także tutaj wyczuwalne są nuty owocowe, choć nie wybijają się one agresywnie na pierwszy plan, a raczej powoli rozwijają. Jeśli chodzi o podanie, jest to klasyczne wino do ryb i dań jarskich.

To dobre wino dla miłośników raczej klasycznych propozycji, ale szukających czegoś więcej. Ma ono niepowtarzalny charakter i choć w ogólnym zarysie przypomina inne trunki tego samego typu, to jednak wprawne podniebienie wyczuje pewne subtelne, bardzo przyjemne różnice.

ERA Pinot Noir

Jest to półsłodkie wino mołdawskie, będące w pewnym sensie ciekawostką. To różowe wino z Pinot noir – szczepu, który najczęściej daje wina czerwone. Bukiet tworzą przede wszystkim czerwone owoce, natomiast w smaku wino to jest słodkie, ale jego słodycz jest delikatnie przełamana świeżością, nutami trawiastymi i podszyta lekkim minerałem. Całość jest dość nietypowa i pozwala znaleźć temu winu niestandardowe miejsce. Poleca się je zarówno do białego mięsa, jak i do deserów – to bardzo rzadkie zestawienie.

Wino to będzie dobrym wyborem dla osób, które chcą w umiarkowanej cenie kupić trunek zaskakujący, przyjemny, lekki w degustacji, ale jednak dający satysfakcję z odkrywania kolejnych nut.

Kup mołdawskie wino na winolubni.pl

Z nami docenisz wina mołdawskie. Sprowadzamy najlepsze z nich – tylko te, które warto kupić. Nasza oferta jest na tyle zróżnicowana, że bez względu na swoje doświadczenie i upodobania, znajdziesz wino, które przyniesie Ci wiele przyjemności i odrobinę zaskoczenia. Zapraszamy do sklepu winolubni.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *